W piątek 6 października 2023 r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia i Wadowic.

W Oświęcimiu uczniowie zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau, które jest autentycznym Miejscem Pamięci po byłym największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady. Uczniowie oglądali obóz niemiecki z czasów II wojny światowej, przechodzili przez poszczególne baraki, cele więzienne, krematoria, łaźnie dla więźniów, oglądali szubienice i miejsca rozstrzelania ludzi różnych narodowości, jak również ekspozycje upamiętniające ofiary Holokaustu.

Dla uczniów była to niezwykła lekcja historii.

Drugim punktem wycieczki były Wadowice. Tu zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Nowoczesna, multimedialna wystawa w wyjątkowy sposób ukazuje i przybliża osobę Jana Pawła II od lat dziecięcych po pontyfikat. W bardzo ciekawy sposób, przechodząc przez poszczególne pomieszczenia, poznaliśmy życie Papieża Polaka „od kołyski do kanonizacji”.

Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć słynnych kremówek. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się również w McDonald ’s. To był bardzo ciekawy wyjazd.