W naszej szkole odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, których celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieci. W ramach wydarzenia podjęto szereg działań edukacyjnych i profilaktycznych.
Jednym z głównych punktów programu były konkursy skierowane do uczniów. Zorganizowano konkurs na plakat pod hasłem „Odłóż telefon, żyj”, którego celem było zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania równowagi między światem wirtualnym a rzeczywistym.
Uczniowie mogli również wykonać pracę plastyczną pt. „Zagrożenia w sieci”, w której przedstawili najważniejsze niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu, takie jak cyberprzemoc, uzależnienie od sieci czy kontakt z nieznajomymi. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością, tworząc ciekawe i inspirujące plakaty.
Kolejnym elementem obchodów był konkurs na prezentację multimedialną oraz stronę internetową poświęconą tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie przygotowali materiały przedstawiające zasady bezpieczeństwa w sieci, zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz sposoby ochrony prywatności w świecie cyfrowym.
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się także pogadanki tematyczne w klasach, podczas których nauczyciele rozmawiali z uczniami o zagrożeniach w sieci, cyberprzemocy, ochronie danych osobowych oraz o kulturalnym i odpowiedzialnym zachowaniu w Internecie. Lekcje te miały charakter edukacyjny i profilaktyczny, uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu były ważnym elementem działań wychowawczo-profilaktycznych szkoły. Dzięki podjętym inicjatywom uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z nowych technologii oraz uświadomić sobie, jak ważne jest odpowiedzialne funkcjonowanie w świecie cyfrowym.
Wyniki konkursów
Plakat promujący akcję
Kl. IV-VI
I miejsce – Julia Majerska kl. VI a
II miejsce – Milena Kapłon kl. VI a
II miejsce – Ernest Fałowski kl. IV b ( ex aequo)
III miejsce – Magdalena Mikołajczyk kl. IV a
Kl. VII-VIII
I miejsce – Mikołaj Stawiarski kl. VII b
II miejsce – Marta Kołodziej kl. VIII b
Prezentacja multimedialna
I miejsce – Eliza Kapłon kl. VII b
II miejsce – Milena Klimek kl. VII b
Strona internetowa
I miejsce – Milena Klimek kl. VII b
II miejsce – Jakub Proński kl. VII a
Gratulujemy!!
E. K.








