W naszej szkole odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, których celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieci. W ramach wydarzenia podjęto szereg działań edukacyjnych i profilaktycznych.

Jednym z głównych punktów programu były konkursy skierowane do uczniów. Zorganizowano konkurs na plakat pod hasłem „Odłóż telefon, żyj”, którego celem było zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania równowagi między światem wirtualnym a rzeczywistym.

Uczniowie mogli również wykonać pracę plastyczną pt. „Zagrożenia w sieci”, w której przedstawili najważniejsze niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu, takie jak cyberprzemoc, uzależnienie od sieci czy kontakt z nieznajomymi. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością, tworząc ciekawe i inspirujące plakaty.

Kolejnym elementem obchodów był konkurs na prezentację multimedialną oraz stronę internetową poświęconą tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie przygotowali materiały przedstawiające zasady bezpieczeństwa w sieci, zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz sposoby ochrony prywatności w świecie cyfrowym.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się także pogadanki tematyczne w klasach, podczas których nauczyciele rozmawiali z uczniami o zagrożeniach w sieci, cyberprzemocy, ochronie danych osobowych oraz o kulturalnym i odpowiedzialnym zachowaniu w Internecie. Lekcje te miały charakter edukacyjny i profilaktyczny, uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu były ważnym elementem działań wychowawczo-profilaktycznych szkoły. Dzięki podjętym inicjatywom uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z nowych technologii oraz uświadomić sobie, jak ważne jest odpowiedzialne funkcjonowanie w świecie cyfrowym.

Wyniki konkursów

Plakat promujący akcję

Kl. IV-VI

I miejsce – Julia Majerska kl. VI a

II miejsce – Milena Kapłon kl. VI a

II miejsce – Ernest Fałowski kl. IV b ( ex aequo)

III miejsce – Magdalena Mikołajczyk kl. IV a

Kl. VII-VIII

I miejsce – Mikołaj Stawiarski kl. VII b

II miejsce – Marta Kołodziej kl. VIII b

Prezentacja multimedialna

I miejsce – Eliza Kapłon kl. VII b

II miejsce – Milena Klimek kl. VII b

Strona internetowa

I miejsce – Milena Klimek kl. VII b

II miejsce – Jakub Proński kl. VII a

Gratulujemy!!

E. K.