W Szkole Podstawowej w Szczereżu uczniowie świętowali Andrzejki w wyjątkowy sposób, łącząc tradycję z nowoczesnością. Inicjatywą tego wyjątkowego dnia było zorganizowanie andrzejkowego seansu filmowego, który zaczął się od fascynujących prezentacji przygotowanych przez samorząd uczniowski.
Młodzi liderzy z samorządu uczniowskiego zadali sobie trud przygotowania prezentacji, która ukazywała bogactwo tradycji związanych z tym świętem. Kolorowe slajdy, pełne symboli, opowiadały o wróżbach, zwyczajach i zabawach. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o zwyczajach, które często przekazywane są z pokolenia na pokolenie.
Po wróżbach uczniowie udali się na film przygodowy, który wzbudził emocje i zachwycił widzów. Wspólne oglądanie filmu zbudowało jeszcze silniejsze więzi między uczniami, a jednocześnie było doskonałą okazją do relaksu i wspólnego spędzenia czasu.
Andrzejki w Szkole Podstawowej w Szczereżu stały się nie tylko okazją do świętowania tradycji, ale także doskonałym sposobem na integrację uczniów. Dzieci przeżyły dzień pełen uśmiechu, emocji i radości, a jednocześnie zdobyły nowe doświadczenia i wiedzę na temat polskich tradycji. Andrzejki w szkole to z pewnością niezapomniane wydarzenie, które pozostawiło po sobie wiele pozytywnych wspomnień w sercach uczniów i nauczycieli.

Opiekun SU Katarzyna Franczyk