W naszej szkole dla wszystkich uczniów organizujemy konkursy matematyczne. Stwarzają one uczniom okazję do sprawdzenia poziomu swojej wiedzy oraz rozbudzają wyobraźnię twórczą. Uczestnicy konkursów rozwijają umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań , nabywają umiejętności pracy w grupie, a także mają możliwości osiągania sukcesów.

Orzeł Matematyczny

Konkurs inspiruje uczniów do poszerzania wiedzy, zachęca do samodzielnego myślenia i pogłębiania swoich pasji.

Sesja jesienna: Tytuł laureata otrzymali Jakub Cempa kl.VI – 16 miejsce w kraju oraz Karol Kucia kl.VI-  24 miejsce w kraju.

Sesja wiosenna: Tytuł laureata otrzymały Katarzyna Ligas kl. VI – 15 miejsce w kraju oraz Aleksandra Kałużny kl. V – 16 miejsce w kraju.


Kangur Matematyczny

Krzysztof Faron z kl.III został wyróżniony w tym konkursie i otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową ufundowaną przez Towarzystwo Wiedzy i Nauk Matematycznych.

Matematyczne Preteksty

Całość konkursu jest tak skonstruowana, że poza najważniejszą rzeczą – sprawianiem czystej radości z zabawy matematyką – konkurs dotyka takich niuansów i kształci takie umiejętności, które umożliwiają bardziej efektywne funkcjonowanie w świecie, a w szkole pozwalają osiągać bardzo dobre wyniki. W konkursie brała udział Maja Groń z kl.V.

Koordynatorem konkursów była Pani Ewelina Cieśla

W naszej szkole odbył się również konkurs matematyczno – plastyczny Trójwymiarowy Świat Matematyki – Pojazdy, zorganizowany przez panią Ewelinę Cieśla oraz Panią Annę Dybiec. Tematem konkursu było wykonanie pracy z dowolnego materiału składającej się z przestrzennych figur geometrycznych.

Kl. I – III

I miejsce  Zofia Wesołowska kl. I

II miejsce Anna Ligas kl.I

III miejsce Piotr Cebula kl.II

Wyróżnieni: Patrycja Kałużny kl. I oraz Wojciech Baziak kl.III

Kl. IV – VIII

I miejsce Amelia Janc kl. VIII

II miejsce Agata Śliwińska kl. V

III miejsce Aleksandra Kałużny kl. V

Wyróżnieni: Weronika Giba kl. V oraz Emilia Kołaciak kl.V

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.