W styczniu odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka – święta, które co roku gromadzi najbardziej kochanych gości. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń p. dyrektor ZSP w Łącku Elżbiety Słabaszewskiej, natomiast w imieniu wójta Gminy Łącko życzenia babciom i dziadkom złożył sekretarz Gminy Łącko p. Wojciech Jamro.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występy najmłodszych przedszkolaków, które – choć jeszcze malutkie – z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Były wzruszające wierszyki, piosenki o babciach i dziadkach oraz pierwsze próby tańca i wspólnego śpiewu. Publiczność nie kryła wzruszenia – na wielu twarzach pojawiły się uśmiechy i łzy radości. Następnie nadszedł czas na Jasełka w wykonaniu grup zerówkowych. Mali aktorzy przedstawili historię narodzin Jezusa w piękny, dziecięcy sposób, łącząc tradycyjne kolędy z recytacją, tańcem i pięknymi strojami. Zerówkowicze z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i królów, a piękna scenografia, gra świateł i świąteczna muzyka wprowadziła widzów w magiczny klimat betlejemskiej nocy. Po występach mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców do Hali Widowiskowo- Sportowej w Łącku. To był piękny dzień, pełen ciepła, wdzięczności i wspólnego świętowania. Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich obecność, miłość i nieustanne wsparcie.

Dziękujemy dyrektorowi CKiEM w Łącku p. Józefowi Strączkowi za udostępnienie sali teatralnej, dyrektorowi Hali Widowiskowo Sportowej w Łącku p. Dawidowi Słowikowi za udostępnienie hali, rodzicom grup przedszkolnych za przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia.

 

Na zdjęciu widzimy scenę przedstawiającą taniec aniołów – występ dzieci w białych strojach ozdobionych światełkami LED. Dziewczynki ubrane są w lekkie, zwiewne kostiumy z aureolami na głowach, a ich rozłożone ręce podkreślają ruch i lekkość choreografii. Światło sceniczne jest przyciemnione, co sprawia, że błyszczące dekoracje oraz świecące elementy strojów tworzą wyjątkową, niemal magiczną atmosferę. W tle widoczna jest szopka bożonarodzeniowa ozdobiona lampkami oraz malowana scenografia z gwiazdą betlejemską. Całość kompozycji tworzy nastrojową i uroczystą scenę, pełną dziecięcego uroku i świątecznej magii. Na tym zdjęciu widzimy dzieci występujące na scenie podczas przedstawienia świątecznego. Dziewczynki ubrane są w jasne bluzki i fioletowe spódniczki, chłopcy w białe koszule z muchami i ciemne spodnie. Dzieci stoją w półokręgu, trzymając się za ręce – prawdopodobnie prezentują układ taneczny. W tle widoczna jest szopka bożonarodzeniowa oraz malowana sceneria z gwiazdą betlejemską i panoramą miasta, co podkreśla świąteczny charakter wydarzenia. Całość utrzymana jest w radosnej i ciepłej atmosferze, a scenografia i stroje wprowadzają widza w klimat jasełek.

Na zdjęciu widzimy uroczyste przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy Biedronki i Sówki. W centralnej części sceny znajduje się drewniana szopka bożonarodzeniowa, w której siedzą dzieci przebrane za Maryję i Józefa, obok leży symboliczne Dzieciątko Jezus w żłóbku. Po lewej stronie ustawione są dziewczynki w białych strojach aniołów, z aureolami na głowach — niektóre śpiewają lub wypowiadają swoje kwestie. W dalszej części sceny stoją chłopcy w eleganckich strojach oraz trzej królowie w barwnych pelerynach i koronach, trzymający dary. Po prawej stronie grupują się dzieci w regionalnych, ludowych strojach — góralskich kamizelkach, czerwonych spódniczkach i kapeluszach. W tle rozciąga się namalowana dekoracja przedstawiająca nocną panoramę Betlejem z gwiazdą betlejemską na niebie. Całość tworzy ciepłą, świąteczną atmosferę i odzwierciedla tradycyjne bożonarodzeniowe zwyczaje.

 

Na zdjęciu widzimy grupę dzieci biorących udział w przedstawieniu jasełkowym, przebranych w tradycyjne stroje ludowe. Dziewczynki stojące po lewej stronie sceny mają na sobie czerwone spódniczki i czarne gorsety ozdobione kolorowymi kwiatami oraz białe bluzki — trzymają kosze i naczynia, a jedna z nich mówi do mikrofonu. Chłopcy po prawej stronie siedzą w kręgu przy symbolicznym ognisku, przebrani za pasterzy w białych koszulach, góralskich portkach i kapeluszach. W tle znajduje się drewniana szopka bożonarodzeniowa ozdobiona lampkami oraz malowane dekoracje przedstawiające górski i biblijny krajobraz. Cała scena emanuje świąteczną atmosferą i nawiązuje do polskich tradycji bożonarodzeniowych. Na zdjęciu widzimy grupę małych dzieci stojących na scenie, najprawdopodobniej podczas przedszkolnego występu świątecznego lub artystycznego. Dzieci są ubrane odświętnie — dziewczynki mają białe bluzki i różowe tiulowe spódniczki, a chłopcy białe koszule, muchy i ciemne spodnie z szelkami. Tło sceny stanowią dekoracje przypominające zimowy krajobraz i bożonarodzeniową szopkę z gwiazdą betlejemską zawieszoną nad drewnianą konstrukcją. Występ odbywa się w ciepłej, świątecznej atmosferze, a dzieci wyglądają na skupione i gotowe do zaprezentowania swojej części programu. Na zdjęciu widzimy grupę małych dziewczynek przebranych za aniołki, biorących udział w przedstawieniu teatralnym lub jasełkach. Ubrane są w białe stroje – sukienki i rajstopy – oraz mają na głowach opaski z aureolami. Znajdują się na scenie ozdobionej dekoracjami przedstawiającymi szopkę bożonarodzeniową, z drewnianą konstrukcją stajni, choinkami i tłem malowanym w stylu biblijnym. Dzieci trzymają w rękach akcesoria do sprzątania – miotły, zmiotki i szufelki – symbolicznie „sprzątając” stajenkę. Całość tworzy uroczy i humorystyczny klimat świątecznego występu dziecięcego.