W maju w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto – Dzień Mamy i Taty, które na długo pozostanie w pamięci zarówno rodziców, jak i dzieci. Był to dzień pełen emocji, wzruszeń, uśmiechów i wspólnej radości. Uroczystość rozpoczęła się od powitania licznie przybyłych gości przez p. dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łącku
p. Elżbietę Słabaszewską: Wójta Gminy Łącko p. Jana Dziedzinę, z-ce wójta p. Pawła Dybca, przewodniczącą Rady Gminy p. Elżbietę Majerską oraz radnych Gminy Łącko:
p. Bernadettę Wąchała – Gawełek, p. Teresę Janczurę, p. Adriana Pasiuda, p. Tomasza Gromalę, p. Rafała Więcławka, przewodniczącą Rady Rodziców ZSP w Łącku p. Katarzynę Talar, dyrektora CKiEM w Łącku p. Józefa Strączka oraz licznie zgromadzonych rodziców przedszkolaków. Następnie życzenia rodzicom złożyli Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina oraz przewodnicząca Rady Gminy Łącko Elżbieta Majerska.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występy najmłodszych przedszkolaków, którzy z wielkim zaangażowaniem recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i prezentowali krótkie układy taneczne. Była też wesoła „Familiada” w której zmierzyli się ze sobą „Przebojowe mamy” i „Wspaniali tatusiowie”. Każde dziecko starało się jak mogło, aby sprawić rodzicom radość i wyrazić wdzięczność za ich codzienną miłość i opiekę. W sali nie zabrakło wzruszeń – niejednej mamie zakręciła się łza w oku.

Kulminacyjnym punktem programu było przedstawienie teatralne w wykonaniu starszaków, zatytułowane „Królewna Gburka”. Historia o kapryśnej królewnie, która dzięki dobrym wróżkom uczy się, że dobre maniery, uśmiech, dobroć i uprzejmość są cenniejsze niż najdroższe klejnoty, podbiła serca publiczności. Młodzi aktorzy z wielką swobodą wcielali się w swoje role. Recytowali, śpiewali i tańczyli, jak prawdziwi aktorzy. Do tego piękna scenografia, barwne stroje, znakomicie dobrana muzyka sprawiły, że była to niesamowita uczta dla oka, ducha i ucha. Nie zabrakło humoru i wzruszeń o czym świadczyły gromkie brawa, łzy wzruszenia i miłe słowa, które dało się słyszeć po występie.

Uroczystość była również doskonałą okazją do rozmów, wspólnego świętowania i robienia pamiątkowych zdjęć. Dzień Mamy i Taty po raz kolejny pokazał, jak ważne są takie chwile – pełne rodzinnego ciepła, bliskości i serdeczności.

Dziękujemy dyrektorowi CKiEM w Łącku Józefowi Strączkowi za udostępnienie sali teatralnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia.

a zdjęciu widać inscenizację programu „Familiada” w wykonaniu dzieci na scenie, najprawdopodobniej z okazji Dnia Mamy i Taty. Dwie drużyny – „Przebojowe Mamy” i „Wspaniali Tatusiowie” – składające się z dziewczynek i chłopców, stoją po przeciwnych stronach planszy z ilustracją buraka. Dzieci są ubrane odświętnie – dziewczynki w sukienki i spódniczki, chłopcy w białe koszule. Jedno dziecko przebrane w różową perukę i kapelusz wciela się prawdopodobnie w prowadzącego. Tło sceny podświetlone jest kolorowymi reflektorami, a atmosfera jest radosna i zabawna. Na zdjęciu przedstawiono scenę z przedstawienia teatralnego, w którym udział biorą dzieci. Centralną postacią jest chłopiec w stroju księcia – ma na sobie królewskie szaty i koronę. Obok niego stoją inni chłopcy przebrani za paziów – mają eleganckie stroje z epoki, być może z elementami dworskimi, takimi jak peleryny czy ozdobne koszule. Tło sceny jest ciemne, co podkreśla oświetlenie skupione na dzieciach i tworzy teatralną atmosferę. Scena wygląda na część większego występu – być może szkolnego lub przedszkolnego spektaklu o tematyce baśniowej lub historycznej. Na zdjęciu widzimy grupę przedszkolaków wykonujących taniec poloneza. Dzieci są ubrane w stroje galowe – chłopcy mają białe koszule, a dziewczynki eleganckie sukienki. Ustawieni są parami w charakterystycznym układzie tanecznym, trzymając się za ręce lub maszerując w rytmie. Scena wygląda na występ zorganizowany z okazji uroczystości przedszkolnej, być może zakończenia roku, święta narodowego lub innego wydarzenia artystycznego. Tło sugeruje, że taniec odbywa się na scenie w sali widowiskowej. Atmosfera jest uroczysta, a dzieci skupione na swoim występie.

 

Na zdjęciu widzimy dziewczynki ubrane w stylizowane stroje dworskie, występujące w tańcu scenicznym przypominającym bal dworski. Dziewczynki mają na sobie ciemnozielone suknie z ozdobnymi lamówkami i dużymi kokardami we włosach, a w dłoniach trzymają białe chusteczki, którymi wykonują taneczne gesty. W tle widnieje bajkowa scenografia przedstawiająca zamek na tle gór i lasu, co podkreśla baśniowy klimat całego przedstawienia. To zdjęcie przedstawia występ taneczny małych dziewczynek przebranych za wróżki. Ubrane są w białe bluzki, kolorowe spódnice i mają różowe skrzydełka wróżek na plecach. Trzymają ozdobione kwiatami obręcze i wykonują choreografię na scenie. W tle znajduje się bajkowa dekoracja z zamkiem i drzewami, a na podłodze widać odbicia scenicznego oświetlenia. Zdjęcie ukazuje radość i zaangażowanie dzieci w występ artystyczny – prawdopodobnie przygotowany z okazji uroczystości przedszkolnej lub szkolnej. Na tym zdjęciu widzimy przedszkolaki z grupy „Kangurki” podczas występu scenicznego. Dzieci siedzą na podłodze sceny i trzymają w dłoniach czerwone serca – prawdopodobnie jako rekwizyty taneczne lub symboliczne elementy występu. Ubrane są w eleganckie stroje – dziewczynki w czarnych bluzkach i czerwonych spódniczkach, a chłopcy w białych koszulach z czerwonymi muszkami i szelkami. Zielone światła w tle dodają scenie wyjątkowego klimatu. Uśmiechy i skupienie na twarzach dzieci wskazują na ich zaangażowanie i radość z udziału w występie.

 

Zdjęcie przedstawia grupę małych dzieci występujących na scenie. Dziewczynki ubrane są w białe bluzki i różowe spódniczki, chłopcy w koszule – niektórzy z muszkami. W tle znajduje się dekoracja z szopką i nocnym pejzażem, po prawej stronie widać choinkę. Najprawdopodobniej jest to przedstawienie bożonarodzeniowe lub jasełka, przygotowane przez grupę przedszkolną. To zdjęcie przedstawia występ taneczny małych dziewczynek przebranych za wróżki. Ubrane są w białe bluzki, różowe spódniczki i mają różowe skrzydełka wróżek na plecach. Trzymają ozdobione kwiatami obręcze i wykonują choreografię na scenie. W tle znajduje się bajkowa dekoracja z zamkiem i drzewami, a na podłodze widać odbicia scenicznego oświetlenia. Zdjęcie ukazuje radość i zaangażowanie dzieci w występ artystyczny – prawdopodobnie przygotowany z okazji uroczystości przedszkolnej lub szkolnej.

 

 

To zdjęcie przedstawia występ taneczny małych dziewczynek przebranych za wróżki. Ubrane są w białe bluzki, różowe spódniczki i mają różowe skrzydełka wróżek na plecach. Trzymają ozdobione kwiatami obręcze i wykonują choreografię na scenie. W tle znajduje się bajkowa dekoracja z zamkiem i drzewami, a na podłodze widać odbicia scenicznego oświetlenia. Zdjęcie ukazuje radość i zaangażowanie dzieci w występ artystyczny – prawdopodobnie przygotowany z okazji uroczystości przedszkolnej lub szkolnej. Na zdjęciu widzimy grupę przedszkolaków podczas przedstawienia scenicznego. Dzieci są ubrane odświętnie – chłopcy mają białe koszule, muszki i spodnie, a dziewczynki białe bluzki i fioletowe spódniczki. Jedna z dziewczynek w centrum, wyróżniająca się czerwoną chustą i czarną spódnicą, prawdopodobnie odgrywa postać z bajki lub ludowej scenki. Obok niej chłopiec z mikrofonem wydaje się mówić kwestię. W tle znajduje się dekoracja z motywem betlejemskim oraz scena ozdobiona ciemnymi kurtynami. Zdjęcie uchwyciło radosną i zaangażowaną atmosferę przedszkolnego występu. Czy chciałbyś, żebym pomógł stworzyć opis tego wydarzenia do kroniki lub relacji?

 

 

Zdjęcie przedstawia grupę małych dzieci występujących na scenie. Dziewczynki ubrane są w białe bluzki i różowe spódniczki, chłopcy w koszule – niektórzy z muszkami. W tle znajduje się dekoracja z szopką i nocnym pejzażem, po prawej stronie widać choinkę. Najprawdopodobniej jest to przedstawienie bożonarodzeniowe lub jasełka, przygotowane przez grupę przedszkolną.