Rok szkolny 2023/2024

 

Uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Kiczni Wojciech Jędraczka, z powodzeniem przeszedł eliminacje rejonowe i zakwalifikował się do kolejnej rundy – etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego. Konkurs ten jest organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.

To ogromne osiągnięcie dla ucznia, pokazujące jego wiedzę i zrozumienie historii oraz  jego zdolności badawcze i analityczne. Sukces ten jest jednocześnie dowodem na wysoki poziom nauczania w naszej szkole. 20 marca 2024 roku Wojciech będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu województwa, rywalizując z innymi utalentowanymi uczniami z całego regionu Małopolski.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w Krakowie.

Logo Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Logo Kuratorium Oświaty w Krakowie.

 


15 grudnia w Samorządowym przedszkolu w Łącku nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na Stroik Bożonarodzeniowy.
Zaproszeni mali Artyści wraz z Rodzicami lub Paniami z przedszkoli obejrzały Jasełka w wykonaniu Przedszkolaków z grupy I.
Wszyscy uczestnicy zasłużyli na ogromne uznanie, ponieważ wszystkie zostały wykonane starannie i pomysłowo.
Jury, w składzie :
Jadwiga Jastrzębska – Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej,
Krystyna Sukiennik – artystka ludowa,
Beata Mrówka – artystka fotografik,
Józef Tokarz – artysta rzeźbiarz,
Jury miało trudny orzech do zgryzienia.
Naszą szkołę i przedszkole pięknie reprezentowała Małgosia Wnęk.
Serdecznie gratulujemy!
Na zdjęciu widzimy jak Małgosia Wnęk odbiera dyplom i nagrodę.

Małgosia Wnęk odbiera pamiątkowy dyplom.

Na zdjęciu widzimy Małgosię Wnęk trzymającą dyplom.

Reprezentantka naszej szkoły – Małgosia Wnęk.


Konkurs „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

W dniu 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Zabrzeży odbyła się XII edycja gminnego konkursu plastycznego klas I-III „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Zadaniem uczestników było samodzielne, na miejscu wykonanie pastelami kartki świątecznej. Interpretacja tematu była dowolna i zależała od wyobraźni autorów.
Wszystkie kartki świąteczne były najpiękniejsze i niepowtarzalne, zasłużyły na wyróżnienie. Finalnie 1 miejsce zdobyła Julia Matuła, 2 miejsce Gabriela Biel, 3 miejsce zajęła Olga Tokarz. Nagrodę i wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Emilia Rychlec. Gratulacje dla małych twórców!
                                   

Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Łącko „Gmina Łącko – poznajmy ją bliżej”

W tym roku jubileuszowo, już po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej w Maszkowicach 14 grudnia odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Łącko „Gmina Łącko – poznajmy ją bliżej” dla uczniów klas IV – VIII. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele szkół Gminy Łącko. Organizatorami konkursu były: p. Beata Wąchała, p. Joanna Koza. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Nowosądecki – Marek Kwiatkowski i Wójt Gminy Łącko – Jan Dziedzina. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o gminie, w której mieszkamy, ukazanie elementów i cech środowiska lokalnego, poznanie historii i miejsc związanych z historią swojej miejscowości, poznanie sylwetek ciekawych ludzi związanych z życiem poszczególnych wsi. Naszą szkołę piękne reprezentował i dobrze wypadł Tomek Leszko. Gratulujemy.

             


Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

W dniu 7.12.2023 w Remizie OSP Łącko podsumowany został etap gminny Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.
Do konkursu zgłoszono 132 prace ze szkół i przedszkoli działających na terenie Gminy Łącko. W uroczystym podsumowaniu udział wzięli Laureaci wraz z rodzicami i opiekunami, Pani Magdalena Leszko- Przewodnicząca Komisji Konkursowej oraz członkowie Zarządu Gminnego, a wśród nich m.in. Dh. Jan Dziedzina – Wójt Gminy Łącko, Komisja Konkursowa w składzie:
Magdalena Leszko-plastyk oraz członkowie Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP w Łącku Druhowie Antoni Baran, Konrad Gurgul i Jan Mrówka ocenili i wybrali po pięć prac z każdej kategorii.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Szkoły Podstawowe klasy 5-8/ 25 prac:
1. Klaudia Mazurkiewicz
2. Zofia Mikulec
3. Wojciech Jędraczka
4. Michał Jankowski wyróżnienie
5. Magdalena Błaszczyk wyróżnienie.

 


II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły – św. Jana Pawła

24 października 2023 roku w odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły – św. Jana Pawła zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jazowsku.

Z wielkim zapałem i przejęciem swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali:

  • Sylwia Sejud z klasy V – wyróżnienie
  • Wojciech Jędraczka z klasy VIII – II miejsce.

         

Reprezentantom Naszej Szkoły składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!