Dzień Marzyciela w świetlicy szkolnej.

„Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować” – Walt Disney

Dzień 8 września to w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Marzyciela. Dzień ten jest okazją do spełnienia marzeń głęboko ukrytych w małych serduszkach. Chyba każdy z nas kiedyś marzył lub ma niespełnione pragnienia. To właśnie marzenia potrafią nadać sens życiu i sprawiają, że możemy pokonać wszystkie bariery.

Ten dzień obchodziliśmy również w naszej świetlicy szkolnej. Wspólnie zastanawialiśmy się co to są marzenia, czy każdy ma marzenia, dlaczego warto marzyć, czy dzieci na całym świecie marzą o tym samym. Uczniowie chętnie mówili o swoich marzeniach, pragnieniach.

Aby marzyć, należy uruchomić nasza wyobraźnię. I tym wykazały się dzieci podczas zadania, które polegało na wymyśleniu przynajmniej jednego nietypowego zastosowania dla przedmiotu i zaprezentowanie go. Na zakończenie zajęć uczniowie mieli do wykonania „Kliszę Marzeń”, która była podzielona na części. Na polecenie nauczyciela w każdej części rysowali: coś materialnego i niematerialnego o czym marzą dla siebie, coś o czym marzą dla innych i dla świata. Dzieci nie tylko marzą o nowych zabawkach, grach ale także pragną, aby ich rodzice byli zdrowi, żeby świat był czysty, a ludziom nie brakowało jedzenia.

Pamiętaj:

„Nigdy nie jesteś za stary, aby postawić sobie kolejny cel lub śnić nowy sen” – Les Brown