Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w roku 2001 z inicjatywy Polskiej Izby Książki a patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o najmłodszych.

W dniu 25 września nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Z tej okazji zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Gminy Łącko – Jan Dziedzina, przewodnicząca Rady Gminy Łącko – Bernadetta Wąchała – Gawełek, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku – Katarzyna Gromala. Zaproszeni goście, pani Dyrektor – Sylwia Paluch i uczniowie naszej szkoły odczytywali fragmenty znanych utworów literackich.
Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, które rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają wiedzę oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi oraz wspólnego spędzania czasu. Święto to warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na czytanie choćby 20 minut dzienni, będzie to dużym sukcesem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w dzisiejszym spotkaniu i zachęcamy do czytania książek przez cały rok.
W trakcie spotkania został wykorzystany sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny, które szkoła pozyskała w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.