30.11. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „ Bal Wszystkich Świętych”, którego uczestnikami były dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

Celem balu było przybliżenie najmłodszym sylwetek naszych świętych patronów. Uroczysty charakter spotkania podkreślała dekoracja przygotowana przez panią Bożenę Miętkiewicz, która była głównym inicjatorem wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich przybyłych. Symbolicznego otwarcia nieba dokonali Aniołowie Gabryjel i Michał. W tej ważnej roli wystąpiły uczennice kl. VII Joanna Gromala i Karolina Oleś. Biletem wstępu na bal był kostium i pogodny nastrój potrzebny do radosnego świętowania a także obrazek z wizerunkiem św. Piotra. Wspólna zabawa, rozpoczęła się od krótkiej prezentacji postaci świętych, towarzyszących nam w tym radosnym świętowaniu. Nie zabrakło wśród nas postaci Maryi, św. Józefa, bł.Celestyny, św. Dominika Savio, św. Jana Bosko, ,św.Teresy, ,bł. Urszuli Leduchowskiej ,św. królowej Jadwigi, bł. Karoliny Kózka, św. Mikołaja, św. Pawła,św.Anioła Gabryjela,a nawet św. Jana Pawła II! Na bal przybył również cały chór anielski. Dzieci brały udział w konkursach, miały za zadanie rozwiązać, zagadki o tematyce religijnej, rozpoznać atrybuty świętych odszukać w sali wizerunek swego patrona. Wielbiły Boga poprzez śpiew i taniec w rytm melodii znanych i lubianych utworów: „Ci co zaufali Panu”, „Święty uśmiechnięty”, „Bóg kocha mnie”, czy „Aniele Boży”. Na zakończenie każdy uczestnik balu otrzymał słodki upominek przekazany od ks. proboszcza i ,,bilet do nieba” z modlitwą.
Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę, a rodzicom za przygotowanie dla swych pociech strojów i atrybutów kojarzących się ze świętymi. Zapraszamy do galerii zdjęć .

 

Zobacz więcej zdjęć