8.12.2023r. odbył się „Pierwszy Bieg Mikołajkowy”.

Na jeden wieczór i noc przenieśliśmy się do magicznej krainy radości, podekscytowania i świetnej zabawy. Przy dźwiękach muzyki, w blasku migających światełek wkomponowanych w zimową scenerię poczuliśmy ducha świąt.

To niezwykle wydarzenie, które stało się kolejną okazją do integracji nie tylko społeczności szkolnej, ale i całego Zarzecza. Inicjatorem biegu była pani Katarzyna Leja-Pietrucha- nasza polonistka. W ślad za nią podążyli wszyscy nauczyciele, wielu rodziców, druhowie OSP w Zarzeczu oraz KGW w Zarzeczu. Dzięki naszym strażakom, którzy świetnie przygotowali trasy, którymi przemierzały klasy w celu odnalezienia św. Mikołaja czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Po przejściu trasy przeżyliśmy prawdziwą ucztę dzięki zaangażowaniu członkiń KGW ZARZECZE, które przygotowały mnóstwo smacznych potraw. Próbowaliśmy też słodkości od państwa Moniki i Andrzeja Baziaków z cukierni „Pychotka” oraz od Pani Anny Klag. W oczekiwaniu na spotkanie ze św. Mikołajem obejrzeliśmy film świąteczny. Punktem kulminacyjnym spotkania był przyjazd tak długo wyczekiwanego i poszukiwanego Gościa. Wszyscy uczniowie naszej szkoły jak i niektórzy jej absolwenci odebrali z rąk Świętego upominki, po uprzednim okazaniu karty zadań z biegu. W radosnej atmosferze pożegnaliśmy naszego gościa i powróciliśmy do swoich domów. Dla uczniów starszych klas przygotowana była kolejna atrakcja -nocowanie w szkole połączone ze śniadaniem. Miejmy nadzieję, że Bieg Mikołajkowy na stałe wpisze się w tradycję imprez naszej szkoły! Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zarzeczu składa serdeczne podziękowania panu Krzysztofowi Maurer- Sołtysowi wsi Zarzecze, OSP Zarzecze, KGW Zarzecze za pomoc w organizacji wydarzenia oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia!