Walentynki w naszej szkole

Walentynki – nazywane również Dniem Świętego Walentego albo Dniem Zakochanych – coroczne święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Jest to dzień, w którym ludzie wyznają sobie nie tylko miłość, ale i przyjaźń. Patronem zakochanych jest święty Walenty.

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki…

Tradycyjnie Samorząd Uczniowski  wraz z Opiekunami zorganizował pocztę walentynkową oraz przygotował drobne upominki dla nauczycieli.

Uczniowie z klas 0-VIII, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych skrzynek. Następnie – Walentynkowe Listonoszki  – rozdawały pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli i Wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, który zwalniał z pytania, sprawdzianów i kartkówek.

Każda okazja jest dobra, żeby złożyć sobie życzenia i być dla siebie miłym. ❤️❤️❤️