Tydzień matematyki

Miesiąc marzec to szczególny czas dla matematyki. 9 marca uznawany jest za Święto Statystyki, 12 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Matematyki, a 14 marca to Światowe Święto Liczby Pi. Właśnie dlatego w  dniach 18 – 22 marca w naszej szkole obchodzony jest „Tydzień matematyki”.

Hasłem przewodnim tego święta w tym roku jest poznawanie i pogłębianie wiedzy naszych uczniów na temat słynnych matematyków.

Tydzień matematyki to świetna okazja do porywalizowania między uczniami klas IV-VIII w sprawności opanowania  tabliczki mnożenia. Konkurs ten składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie udział wzięli wszyscy uczniowie. Trzech najlepszych uczniów z każdej klasy przechodziło do drugiego etapu, z którego został wyłoniony Mistrz Szybkiego Mnożenia a okazała się nim Dominika Podgórni uczennica klasy VII i Wiktoria Szczerba uczennica klasy V.

Uczniowie również wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Portret słynnego matematyka” organizowanym prze Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Kilka ciekawych prac wykonanych przez uczniów zaprezentowane zostało na gazetce szkolnej. W naszej szkole zgłosiło się także16 uczniów z klas II –VIII do międzynarodowego konkursu matematyczny Kangur, który w tym roku przypada na 21 marca.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych przedsięwzięciach i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursów pozaszkolnych.

Nauczyciele matematyki: Joanna Koza i Elżbieta Bocheńska