Konkurs plastyczny pt. „Ulubiona postać z bajki Andersena”

W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.  Święto to co roku celebrują także biblioteki, organizując liczne wydarzenia popularyzujące czytanie książek i poszanowanie praw autorskich.

Nasza szkoła również włączyła się w jego obchody. Uczniowie  klasy I – III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Ulubiona postać z baśni Andersena”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promocja książki i zasobów bibliotecznych przy jednoczesnym rozwijaniu kreatywności i uzdolnień dzieci. Organizatorzy konkursu przyznali następujące miejsca:

I miejsce: Wiktoria Miśtak, kl. III

II miejsce: Radosław Chwast, kl. II

III miejsce: Lena Szczerba, kl. I

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymali nagrody książkowe. Drobnymi upominkami i dyplomami zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy konkursu.
Z kolei uczniowie klas starszych wezmą udział w konkursie czytelniczym : „Znamy nasze lektury”.

Mamy nadzieję, że te działania zachęcą uczniów naszej szkoły do częstszego sięgania po książki i odwiedzania biblioteki.