W czasie poprzedzającym szkolne rekolekcje – 22 marca 2024 r. – w naszej Szkole została zorganizowana akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie klasy 5a wystąpili z inscenizacją pt. „Zmartwychwstanie”. Przypomnieli w niej zdarzenia z Męki Pańskiej, widziane oczyma pogrążonych w głębokim smutku apostołów, zgromadzonych w Wieczerniku oraz ich pełne radości spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Nastrój tych zdarzeń podkreślił występ szkolnego chóru, który zaprezentował pieśni: wielkopostną i wielkanocną.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Wąchała. Złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom zebranym w sali gimnastycznej najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Korzystając z okazji, wręczyła również dyplomy i nagrody z konkursów szkolnych: matematycznego i ortograficznego oraz z gminnego konkursu plastycznego dla kl. 1-3 i literackiego dla kl. 4-8. Pogratulowała uczestnikom sukcesów.
Na koniec z życzeniami świątecznymi wystąpili przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy ponadto obdarowali dyrekcję, nauczycieli i pracowników przygotowanymi przez nich świątecznymi stroikami.
W ten sposób wprowadzeni zostaliśmy w podniosłą atmosferę Wielkiego Tygodnia i radość Wielkiej Nocy Zmartwychwstania.