„Szanuj Ziemię, szanuj ją, bo to w końcu jest Twój dom”

Pamiętając o tym, że nasza planeta potrzebuje ochrony, uczniowie klas drugich 24.04.24r. przygotowali montaż słowno – muzyczny.

Główna bohaterka tego programu, Pani Ziemia, pokazała jak początkowe, drobne zaniedbania prowadzą do bardzo poważnych, ekologicznych problemów. Przypomniała, że stan środowiska przyrodniczego zależy od ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za jej przyszłość. Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna ekologiczna troska – dokręcony kran, zgaszona niepotrzebna żarówka, recykling, ochrona roślin i zwierząt.

Sugestywny, zapadający w ucho tok dziecięcej recytacji wsparty świetnie dobranymi strojami i rekwizytami bardzo podobał się wszystkim zebranym.

Występy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej.

zdjęcie przedstawia uczniów w wiosennych przebraniach na tle dekoracji z motylami, kulą ziemską i drzewem zdjęcie przedstawia uczniów w wiosennych przebraniach na tle dekoracji z motylami, kulą ziemską i drzewem