W dniach 01 -29.02.2024 r. w oddziałach przedszkolnych na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jazowsku odbyła się już po raz IV akcja charytatywna „Paczka dla Zwierzaczka”, którego celem było zebranie karm i smakołyków dla psów z azylu w Łącku.

Inicjatorką wydarzenia była p. Iwona Piszczek, która wraz z wychowawcami pozostałych grup nawiązała współpracę z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Łącku, który prowadzi tymczasowy azyl dla ,,Psiaków znalezionych w gminie Łącko”. Akcja, miała na celu wzmacnianie u dzieci wrażliwości na potrzeby czworonogów, poczucia empatii, rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy oraz odpowiedzialności za zwierzęta .

Podczas trwania zbiórki społeczność przedszkolna okazała dużo serca a do azylu w Łącku trafiła paczka z prezentami dla naszych przyjaciół. Przekazaliśmy 35kg karmy, kilkanaście puszek z karmą mokrą i smakołyków.

Przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom z podziękowaniem dla przedszkolaków za to że los bezdomnych psów nie jest im obojętny. Dzieci, które przyniosły smakołyki otrzymały również od wychowawców pamiątkowy magnes z podziękowaniem i grafiką czworonogów.

Składamy ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyłączyły się do zbiórki.

DZIĘKUJEMY !!!!!!