W dniach 25-26 kwietnia 2024r. uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły, wraz z opiekunami, wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.
We Wrocławiu młodzież zwiedzając Centrum Historii Zajezdnia, miała okazję zapoznać się z historią stolicy Dolnego Śląska od czasów powojennych. Uczniowie odbyli również spacer po Starym Mieście i zobaczyli Rynek, słynne kamieniczki „Jaś i Małgosia”, pręgierz, Dzielnicę Uniwersytecką, Wieżę Matematyczną, Plac Solny, Most Zakochanych, Wyspę na Piasku oraz najstarszą dzielnicę Wrocławia, czyli Ostrów Tumski (z katedrą). Obowiązkową częścią podróży po Wrocławiu było, rzecz jasna, poszukiwanie słynnych krasnali. W kolejnym dniu wycieczki młodzież zwiedziła Rotundę, w której znajduje się obraz „Panorama Racławicka”, a także wzięła udział w seansie poświęconym historii słynnego dzieła. Następnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Hydropolis – jedynego w swoim rodzaju interaktywnego Centrum Wiedzy o Wodzie oraz spacer po wrocławskim zoo, wraz z Afrykarium. Na zakończenie przygody z Wrocławiem uczniowie zobaczyli tereny otaczające Halę Stulecia, gdzie mieli możliwość podziwiać wpisaną na listę UNESCO Halę, Pawilon Czterech Kopuł oraz Iglicę.

Wycieczka szkolna do Wrocławia była doskonałą okazją, aby odkryć to fascynujące miasto i zanurzyć się w jego bogatej historii i kulturze, a do tego miło spędzić czas, integrując się w gronie kolegów.