W dniu 20 maja 2024r. uczniowie  klasy I  i Ib oraz IIa i II b zebrali się wcześnie rano przed budynkiem szkoły, aby o 7:30 wyruszyć na wycieczkę klasową do Krakowa. Pomachaliśmy żegnającym nas rodzicom i w promieniach porannego słońca pojechaliśmy do grodu Kraka.

Po około dwóch godzinach podróży dotarliśmy do dawnej stolicy Polski. Pierwszym etapem naszej wycieczki była wizyta  w krakowskim ZOO. Podziwialiśmy zwierzęta, które wcześniej oglądaliśmy na ilustracjach lub w telewizji. W krakowskim ZOO zobaczyliśmy dużo ciekawych zwierząt. Wiele emocji wzbudziło spotkanie z królem zwierząt- lwem, który dumnie przechadzał się po swoim wybiegu. Jednak najdłużej zatrzymaliśmy się przy  okazałych słoniach, mogliśmy podziwiać te piękne zwierzęta z bliskiej odległości. Mieliśmy też okazję podziwiać urocze pingwiny. Jedne zażywały kąpieli w basenie, a inne pięknie prezentowały się nam na kamiennych głazach. Wiele podziwu wzbudził spacerujący dumnie uliczkami Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego paw.

Drugim etapem naszej wycieczki była wizyta u smoka wawelskiego. Dotarliśmy do wawelskiego wzgórza i udaliśmy się do Smoczej Jamy. Najpierw pokonaliśmy wiele schodów, aby znaleźć się w skalnej pieczarze. Niektórzy z nas uważnie wytężali wzrok w ciemnościach i próbowali wypatrzeć strasznego zwierza. Niestety smoka w jamie nie było. Po wyjściu ze Smoczej Jamy, podziwialiśmy ziejącą ogniem rzeźbę wawelskiego smoka, zakupiliśmy pamiątki na straganach u stóp Wawelu. Później spacerkiem udaliśmy się na Rynek Główny. Podziwialiśmy tam najcenniejsze zabytki, m. in.: Sukiennice, Bazylikę Mariacką. Widzieliśmy też pomnik Adama Mickiewicza.

O godzinie 19.00 wróciliśmy do Jazowska – zmęczeni ale szczęśliwi i pełni nowych, ciekawych wrażeń.

 

 

 

J.Z