W ramach Dnia Dziecka uczniowie klasy 7c udali się w dniu 3 czerwca 2024 r. na wycieczkę do Starego Sącza.
Swój spacer po Starym Sączu rozpoczęliśmy od wdrapania się na Miejską Górę, gdzie znajduje się najnowsza atrakcja Starego Sącza, czyli Leśne Molo. Przy odrobine wysiłku z góry podziwialiśmy piękny widok na Stary Sącz z najważniejszymi budowlami, dalej Poprad wpadający do Dunajca, Nowy Sącz i wzgórza za nim, po prawej szczyty Gór Grybowskich, najdalej na zachód wysuniętego pasma Beskidu Niskiego.
Następnie zeszliśmy od drugiej strony na miasto, gdzie wstąpiliśmy na pyszne lody i dalej udaliśmy się w stronę Klasztoru klarysek, który ufundowała w 1280 r. św. Kinga. Przed placem św. Kingi podziwialiśmy dębową Bramę Seklerską. Solidna, bogato rzeźbiona konstrukcja to dar węgierskich górali na kanonizację fundatorki klasztoru klarysek w 1999 r. Udało nam się zwiedzić Klasztor i muzeum mieszczące się w Domu św. Kingi.
W drodze na Ołtarz Papieski mijaliśmy Źródełko i Kapliczkę św. Kingi. Mieszkańcy
i pielgrzymi od kilku wieków wierzą w cudowną moc wody bijącej z tego źródła. Klasztorne księgi zawierają dziesiątki opisów uzdrowień.
Ostatni punktem naszej wycieczki było odwiedzenie Ołtarza Papieskiego, który zachował się jako jeden z trzech w Polsce. Obok ołtarza znajduje się plac zabaw, na którym mogliśmy się wyszaleć dowoli. Było dużo śmiechu i wspólnych wygłupów.
Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem w Restauracji McDonald w Starym Sączu. Myślę, że był to udany szkolny Dzień Dziecka klasy 7c.

 

 

M.G.