Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa.

„Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.  W tym roku 9 września odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali utwór Elizy Orzeszkowej „ Nad Niemnem”.     Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które  miało miejsce w dniu 11 września. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz obejrzeli dwa krótkie filmy, w których Para Prezydencka czytała fragmenty „Nad Niemnem” oraz zachęcała do wzięcia udziału w akcji. Chętni uczniowie oczytali także fragment utworu na forum klasowym.

Katarzyna Ziaja – Szwarkowska