Skład Samorządu Szkolnego Koła Caritas:

Szymon Stolarski – przewodniczący

Martyna Warzecha – zastępca przewodniczącego

Aleksandra Owsianka – skarbnik

 

opiekun  – mgr ks. Piotr Bieś

 

Akcje organizowane przez  Szkolne Koło Caritas

Kredkobranie

W październiku nasza szkoła zaangażowała się w akcję „Kolega Koledze”, podczas której zbieraliśmy przybory szkolne dla krajów dotkniętych wojną, takich jak Syria i Liban. W akcję zaangażowały się klasy od 1 do 8, a każda klasa przyniosła coś, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Szymon Stolarski

Podziekowanie za zorganizowanie akcji kredkobranie

Zbieranie nakrętek dla Wiktorii Wróbel

Nasza szkoła włączyła się w pomoc dla Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza, chorej na SMA. Zbieramy nakrętki, aby wesprzeć zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztu terapii genowej.

Szczegóły na temat zbiórki pieniędzy dla Wikusi.

Szymon Stolarski

Zbieram TO w szkole

W naszej szkole prowadzona jest zbiórka zużytych baterii, które można wrzucać do pudełka na parterze górnego budynku szkoły.

Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspieramy budowę studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach.

Szymon Stolarski

Bożonarodzeniowe akcje koła Caritas

Tradycyjnie, jak co roku, okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to intensywny czas działalności Szkolnego Koła Caritas w naszej placówce.

W dniu 13 grudnia, przy wsparciu p.Ewy Kozik, p.Marii Stolarskiej oraz p.Joanny Wszołek, uczniowie klas 7 i 8 zaangażowali się w tworzenie świątecznych stroików. Te wyjątkowe ozdoby będą dedykowane samotnym mieszkańcom naszej wsi oraz emerytowanym nauczycielom. Pozostałe trafią na kiermasz zorganizowany przez Caritas w Kościele Parafialnym w Jazowsku. To kolejny krok w naszym corocznym zaangażowaniu na rzecz lokalnej społeczności i potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy rodzicom p.Ewie Kozik, p.Marii Stolarskiej i p.Joannie Wszołek za cenne wskazówki i pomoc.

Podziękowania składamy również wszystkim uczniom i rodzicom, którzy dostarczyli ozdoby i materiały na stroiki.

Stroiki na kiermasz do kościoła Parafialnego w Jazowsku dostarczył Szymon Stolarski wraz z mamą Marią Stolarską, za co bardzo dziękujemy!

Kolaż dziewięciu zdjęć ilustrujących wykonane przez uczniów stroiki świąteczne. Na środkowym zdjęciu grupa uczniów przygotowujących stroiki.

Stroiki świąteczne przygotowane przez rodziców i  uczniów