W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, która w naszej szkole trwała od 21 do 28 września 2023r., uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali poszczególne rejony naszej okolicy.

„Sprzątanie świata”, znane także jako Clean Up the World, to międzynarodowa kampania rozpoczęta przez Iana Kiernana w Australii w styczniu 1989 roku. W Polsce została wprowadzona przez panią Mirę Stanisławską-Meysztowicz w 1994 roku, a od tamtej pory odbywa się corocznie we wrześniu. Celem akcji jest nie tylko fizyczne sprzątanie śmieci, ale także budowanie świadomości ekologicznej i inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Uczniowie naszej szkoły nie tylko usunęli śmieci z naszego otoczenia, ale także zachęcali innych do tego samego. Ich zaangażowanie przyniosło efekty w postaci wielu worków pełnych odpadów. Jest to doskonały przykład tego, jak lokalne inicjatywy mogą przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska.

Jednocześnie akcja przypomina nam o ogromnym wpływie, jaki każda nasza decyzja ma na nasze otoczenie. Dlatego też apelujemy do wszystkich: pomóżmy naszej planecie i pokażmy, że dbamy o nasze środowisko!

Za nasze działania na rzecz ochrony środowiska otrzymaliśmy certyfikat udziału w akcji w ramach projektu bądź Eko Fanem III edycja #SprzątamydlaSądecczyzny.