Europejski Dzień Języków to jedno z tych wyjątkowych świąt, które nie tylko uczą, ale także inspirują. Nasza szkoła, podobnie jak wiele innych placówek edukacyjnych w całej Europie, przyłączyła się do obchodów tego wyjątkowego dnia.

Coroczne obchody tego dnia stanowią okazję do promowania nauki języków obcych, zachęcania do otwartości na kulturową różnorodność i świętowania bogactwa europejskiej wielojęzyczności. Historia Europejskiego Dnia Języków sięga roku 2001, kiedy to Rada Europy i Unia Europejska zorganizowały pierwszą edycję tego święta. To właśnie wtedy miliony ludzi z 45 krajów uczestniczyły w różnorodnych wydarzeniach, promując ideę nauki języków obcych. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji postanowiono kontynuować obchody tego dnia corocznie, wyznaczając na nie 26 września.

W naszej szkole Dzień Języków jest wyjątkową okazją, aby podkreślić znaczenie nauki języków i otwartości na inne kultury. Jednym z głównych punktów programu było wykonanie popularnej piosenki „Panie Janie” w językach niemieckim, francuskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. To było nie tylko wyzwanie wymagające sprawnego opanowania wymowy, ale także świetny sposób na przypomnienie sobie, jak piękne i różnorodne są języki europejskie.

Europejski dzień języków