Jednym z najpiękniejszych wydarzeń w naszej szkole jest uroczystość przyjęcia najmłodszych uczniów, która miała miejsce dokładnie miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego – 4 października 2023 roku. Ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy stanowi dla każdego Dziecka oraz każdego Rodzica wyjątkowy moment.

Podczas tego wyjątkowego dnia, nasi uczniowie zaprezentowali wzruszający program artystyczny. Niemniej jednak najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandarze szkoły oraz ich pasowanie na pełnoprawnych uczniów. Ceremonię pasowania przeprowadziła nasza Pani Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy.

Na zakończenie uroczystości każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek i wspólnie z dziećmi świętowali ten dzień.

Życzymy naszym najmłodszym uczniom nieustającej pasji w zdobywaniu wiedzy, niekończącej się ciekawości świata oraz wiele radości z nauki.

M.D.

 

Ślubowanie