W dniach 15-22 października 2023 roku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania (Code Week). Uczniowie klas VII i VIII zgłębiali sztuczną inteligencję w programach Quiver i Merge Cube oraz rozwijali umiejętności programistyczne poprzez pracę z aplikacją CoSpaces, tworząc wirtualne światy.

Równocześnie uczniowie klas I-III brali udział w projekcie eTwinning Savoir-vivre -Detektive/Detectives, angażując się w rozwiązywanie zakodowanych zadań, które dotyczącyły dobrych manier. To nie tylko doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, ale również zdobywanie wiedzy na temat właściwego zachowania i szacunku wobec innych.

Nasze działania zostały udokumentowane i udostępnione na europejskiej mapie kodowania, prezentując m.in. zakodowany Savoir-vivre Escape Room i umiejętność programowania Ki-Bota.

Code Week 2023 poszerzył horyzonty uczniów w programowaniu i sztucznej inteligencji, rozwijając umiejętności pracy zespołowej, komunikacji i kreatywności. Ta inicjatywa inspiruje uczniów do eksplorowania technologicznych światów.

Społeczna inicjatywa europejska promuje programowanie poprzez rywalizację krajów w liczbie zorganizowanych wydarzeń. Polska odnosi sukcesy, podkreślając rosnące znaczenie nauki programowania. W tym roku trwał od 7 do 22 października, z ogromnym zainteresowaniem i licznością zgłoszonych inicjatyw. Nauka programowania rośnie ze względu na potrzeby rynku pracy i korzyści edukacyjne, takie jak rozwijanie analitycznego i logicznego myślenia.

Więcej informacji  można znaleźć na oficjalnej stronie: Code Week.