W historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Szczególnie dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.

Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni, p. A. Szwarkowskiej, przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły, a atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany Hymn Polski.

Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Przypominamy ponadczasowe wartości, takie jak: wolność, niepodległość, suwerenność, patriotyzm. W tym szczególnym dniu przypominamy słowa przywódcy legionów – Józefa Piłsudskiego:

“Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości.”

O symbolicznej godzinie 11:11 uczestnicy akademii ponownie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób społeczność szkolna ZSP w Kadczy włączyła się we wspólne, narodowe świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

A.Sz.

Wideo w formacie 360 stopni.
Aby oglądać wideo sferyczne, użyj myszy do przeciągania po ekranie lub palec na ekranie dotykowym, aby zmieniać perspektywę. W przypadku gogli VR, po prostu obracaj głową, aby doświadczyć pełnej immersji.

Wideo zostało przygotowane kamerą do nagrywania filmów i zdjęć 360 stopni, którą otrzymaliśmy w ramach projektu “VirtualStudentXChange” od partnerów projektowych  z Düsseldorfu/Niemcy.