W dniu 21 listopada w Urzędzie Gminy Łącko odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „NATURALNIE EKO”. Nasi uczniowie przygotowali trzy prace.

Magdalena Lizoń, uczennica klasy 7, zdobyła nagrodę główną w kategorii indywidualnej za stworzenie aplikacji „Nasza wioska za 20 lat” oraz przedstawienie jej w formie filmu w rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki okularom gogli VR można odwiedzić ekologiczną Kadczę. Nagrodą w konkursie były tablet oraz inne upominki.

Dyplomy za udział i upominki otrzymali uczniowie, którzy przygotowali wioskę „Ekologiczna magia świąt” zasilaną wiatrem. Autorami pracy są Szymon Stolarski, Kacpra Kurzeja, Antoni Jawor i Krystian Sołtys. Uczniowie zaprojektowali każdy element pracy w aplikacji Tinkercad, a następnie wydrukowany na drukarce 3D. Wiatrak został połączony z zasilaniem, a ledowa żarówka zamontowana w jednym z domów działała dzięki energii generowanej przez wiatrak.

Kolejny dyplom trafił do uczennic klasy VIII, które przygotowały animowany film pt. „Urodziny w stylu zero waste”. Julia Pierzchała, Emilia Majerska i Martyna Warzecha pracowały nad nagraniami wykorzystując technikę green screen oraz animacje poklatkowe.

Serdecznie gratulujemy!