Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kadczy zaangażowane są w  innowację pedagogiczną, jaką jest międzynarodowy projekt eTwinning o nazwie „Sportwinning”. Projektem tym kierują panie Ewa Fałowska, Małgorzata Hyclak oraz Karolina Porębska, a w realizacji zadań wspomaga je pani Anna Pasiut.

Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczą w zadaniach projektowych, współpracując z rówieśnikami z Warszawy, Rybnika, Myszkowa, Słowacji, Turcji, Rumunii i Grecji. Pierwsze etapy projektu rozpoczęły się od online’owego spotkania podczas Dnia Języków Obcych. Następnie dzieci rozwiązywały zadania (puzzle) związane ze sportem, przygotowane przez innych przedszkolaków oraz poznawali dyscypliny sportowe w języku angielskim. Nasze przedszkolaki brały również udział w tworzeniu propozycji logo projektu.

W dniu 28 listopada głównym tematem zajęć w oddziale przedszkolnym było ZDROWE ODŻYWIANIE. Dzieci wzięły udział w „OWOCOWYM PIKNIKU”, podczas którego przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Swoimi działaniami dzieliły się z partnerami projektowymi, tworząc tym samym atmosferę międzynarodowej współpracy.

eTwinning to inicjatywa edukacyjna, która umożliwia szkołom i przedszkolom współpracę online na poziomie międzynarodowym. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+, a jego celem jest wspieranie współpracy między nauczycielami i uczniami z różnych krajów europejskich poprzez wykorzystanie technologii internetowej.

Zapraszamy do śledzenia relacji, ponieważ przed nami kolejne fascynujące zadania!

 

E.F.