W ramach międzynarodowego projektu „Sportwinning” dzieci zaangażowały się w przygotowanie i eksplorację ścieżki sensorycznej. To zadanie dostarczyło im ogromnej radości, a efektywność tego doświadczenia była zauważalna u wszystkich dzieci. Po przejściu całej ścieżki dzieci chętnie dzieliły się swoimi odczuciami.

Korzystanie ze ścieżki sensorycznej przyczynia się do pozytywnych rezultatów w rozwoju dziecka. Dostarczanie różnorodnych bodźców pozwala na kształtowanie i rozwijanie zmysłów dotyku, wzroku oraz koordynacji ruchowej. Warto podkreślić, że ścieżki sensoryczne są bezpieczne dla dzieci i umożliwiają im eksplorację nieznanych dotąd struktur i materiałów.

Wspólne tworzenie ścieżki sensorycznej nie tylko rozwija umiejętności manualne, ale także integruje grupę przedszkolaków. Czas spędzony razem oraz precyzja wymagana do wykonania poszczególnych elementów mają nieocenione znaczenie w perspektywie czasu. Dzieci uczą się poprzez zabawę, rozwijając jednocześnie swoje zdolności koordynacyjne.

Ścieżki sensoryczne nie tylko mają funkcję edukacyjną, ale także stanowią doskonałą formę utrwalenia wspomnień. Elementy takie jak podłoże czy kształty, eksplorowane podczas letnich przygód, pozwalają dzieciom radośnie wspominać wakacyjne chwile przez cały rok. Projekt „Sportwinning” nie tylko wspiera rozwój fizyczny, ale również stymuluje kreatywność i integrację społeczną dzieci w przedszkolu.

E.F.