Wizyta Świętego Mikołaja stanowi jedno z najbardziej oczekiwanych przez dzieci wydarzeń w ciągu roku. Przygotowania do tego dnia są starannie planowane, a maluchy angażują się w naukę wierszyków, piosenek oraz tworzenie prac plastycznych, na których centralną postacią jest oczywiście sam Mikołaj.

Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień – 6 grudnia. Dzieci patrzyły w kierunku drzwi, w nadziei usłyszenia dzwoneczków ogłaszających przyjście Mikołaja. Święty Mikołaj nie zawiódł oczekiwań maluchów i pojawił się o godzinie 9:oo w towarzystwie Elfinek.  W naszej szkole jego wizytę  uświetnił występ dzieci z klasy I pod opieką pani Bożeny Rajczak oraz pani Małgorzaty Domeradzkiej. Nasz gość chętnie rozmawiał z uczniami, okazując im życzliwość i wręczając prezenty z serdecznymi słowami. Nie zabrakło również wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Mikołaj obiecał odwiedzić naszą szkołę za rok, pod warunkiem grzecznego zachowania uczniów. To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci z naszej szkoły.

 

„Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,

już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.

Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie

po łąkach, po polach, po szerokim lesie.”

 

Dziękujemy serdecznie Nasko Zagroda z Kadczy oraz Radzie Rodziców, a w szczególności pani Monice Tomasiak i pani Annie Potoniec, za pomoc Świętemu Mikołajowi.

Święty Mikołaj w towarzystwie pięciu uczennic i jednego dziecka przedszkolnego na sali gimnastycznej

Wizyta Świętego Mikołaja