Klasa 7 bierze udział w innowacji pedagogicznej w ramach projektów eTwinning, której celem jest nie tylko poszerzenie umiejętności cyfrowych, ale także promowanie wartości związanych z dobrym zachowaniem w szkole i poza nią.

Projekt jest realizowany w ramach współpracy ze szkołami partnerskimi w Grecji, Hiszpanii i Niemiec poprzez platformę European School Education Platform– eTwinning. Wspólna praca z rówieśnikami z różnych krajów dostarcza nie tylko nowych perspektyw, ale również umożliwia wymianę kulturową i społeczną.

Na lekcji wychowawczej uczniowie zaangażowali się w tworzenie e-booków, wykorzystując różnorodne funkcje oferowane przez aplikację „Book Creator”. Oprócz zdobywania umiejętności technologicznych, projekt skupił się na kształtowaniu postaw społecznych. Plakaty stworzone przez uczniów przekazują ważne przesłania dotyczące szacunku, empatii i odpowiedzialności w szkolnym otoczeniu.

Projekty takie, jak ten, nie tylko integrują społeczność szkolną, ale także stanowią cenne doświadczenie dla uczniów, przygotowując ich do wyzwań współczesnego świata.

książeczka interaktywna „Szkolny savoir-vivre”

Dziesięciu uczniów klasy siódmej podczas lekcji w sali konputerowej obserwuje prezentowane materiały na tablicy interaktywnej przez wychowawczynię

 

K.Dz.