Dnia 29.02.2024 r. naszych przedszkolaków odwiedził Pan Bartłomiej Kwiatkowski, absolwent naszej szkoły, który jest ratownikiem medycznym.

Podczas zajęć, które odbyły się we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kadczy, Pan Bartek Kwiatkowski przedstawił praktyczne aspekty udzielania pierwszej pomocy.  Zwrócił uwagę na sytuacje, które mogą wystąpić wśród najmłodszych. Dzieci miały okazję nauczyć się podstawowych zasad udzielania pomocy oraz bezpiecznego postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Pan Bartek podkreślił również rolę współpracy z lokalnymi służbami ratunkowymi, w tym strażą pożarną. Dzięki tej inicjatywie przedszkolaki mogły zdobyć wiedzę, która może okazać się  istotna w sytuacjach awaryjnych.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI

Ratownik medyczny i dziesięcioro przedszkolaków podczas ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy