Dnia 22 kwietnia 2024 r. wszyscy uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kadczy wzięli udział w niezwykłym pokazie, który przeniósł ich w świat minionych lat.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji o życiu codziennym przed laty, dowiedzieć się o tradycyjnej obróbce ziarna oraz zobaczyć na żywo pokaz orki parą koni. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach, podczas których malowali drewniane podkowy – symbol szczęścia i pomyślności, popularny w kulturze wiejskiej minionych czasów.

Gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników ciepłą herbatę, aromatyczną kiełbasę oraz świeży chleb wypiekany na miejscu w specjalnym piecu.

„Wiosna w Dawnych Kolorach” to nie tylko fascynująca podróż w czasie, ale również wspaniała okazja do nauki i wspólnego spędzenia czasu. Dzięki takim inicjatywom dzieci mogą poszerzać swoją wiedzę i zrozumienie historii oraz budować więzi społeczne.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji, w szczególności panu Stanisławowi Lorczykowi za zaproszenie i gościnność.

Ciekawie spędzony czas w Naskiej Zagrodzie odbył się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

LINK – ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z RELACJĄ!

 

Dziewięciu przedszkolaków i pani biorą udział w zajęciach plastycznych

Przedszkolaki zdobią drewniane podkowy