W dniach 23 – 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego porządkowali teren naszej miejscowości. W tym roku w ramach wiosennego sprzątania świata przyłączyliśmy się do dwóch akcji proekologicznych: Piątka dla Ziemi oraz #SprzątamyDlaSąddeczcyzny. Uczniowie wyposażeni w worki na śmieci, rękawiczki oraz flagę z logo akcji Piątka dla Ziemi, wyruszyli ochoczo, by wykonać swoje zadanie. W sumie zebraliśmy aż 10 worków odpadów! Największą ich część stanowiły plastiki.

Celem tego typy akcji jest przede wszystkim zmiana świadomości i dostrzeżenie problemu śmieci zalegających w naszym otoczeniu, a także pokazanie dzieciom, jak prostymi działaniami możemy ulepszyć świat. Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, uczniowie naszej szkoły udowodnili, że zależy im na czystym otoczeniu, a zagadnienia ekologiczne nie są im obce.

K.Z-Sz.