Dzień Mamy to wyjątkowe święto. Każdy je zna i docenia. Szczególnie dbają o nie wychowawcy i nauczyciele naszej szkoły, Ci którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych. Wychowawcy znają rolę rodziców w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych.

Dzieci także wiedzą, że rodzice są dla nich niezastąpieni, dlatego też 22 maja uczniowie klas I–III postanowili zaprosić mamy i na uroczystą akademię z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Występ dla mam rozpoczął się montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez klasę pierwszą. Były w nim wiersze, piosenki dla mam i tatusiów oraz wspaniałe życzenia. Kolejno, uczniowie klasy drugiej i trzeciej przedstawili spektakl teatralny pt. „Królewna Gburka”. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamą przygotowane przez siebie prezenty i laurki. W zamian za to otrzymali uściski i całusy. Podziękowań, braw i pochwał tego dnia nie brakowało. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

K.Z-Sz.

LINK DO WIDEORELACJI

Grupa uczniów klas 1-3 wraz z wychowaczynią klasy 3 na sali gimnastycznej przed występem z okazji świeta Dnia Mamy

Uczniowie klas I -III podczas akademii

 

Uczniowie klas 1-3 podczas występu dla swoich mam