Dnia 13 czerwca 2024 roku, pomimo deszczowej pogody, grupa przedszkolna III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jazowsku wyruszyła na pełną przygód wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki-Bartnik” w Stróżach. Dzieci nie zraziły się kapryśną aurą  i od samego początku były pełne entuzjazmu oraz gotowe na nowe doświadczenia.

Wycieczka rozpoczęła się od spektaklu teatralnego o pszczołach. Przedszkolaki były zachwycone. Teatrzyk nie tylko bawił, ale również edukował, przekazując cenne informacje o życiu pszczół.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa, gdzie dzieci miały możliwość zobaczenia zwierzątek. Szczególną atrakcją było karmienie kóz, kur, koników oraz osiołków. Bezpośredni kontakt z tymi zwierzętami dostarczył dzieciom wiele radości i pozwolił na bliskie obcowanie z naturą.

Następna część programu obejmowała zwiedzanie muzeum pszczelarstwa. Przedszkolaki dowiedziały się o fascynującym życiu pszczół, ich roli w przyrodzie oraz procesie produkcji miodu. Przewodnik zaprezentował różne narzędzia używane przez pszczelarzy, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród najmłodszych.

Jedną z najbardziej emocjonujących atrakcji była przejażdżka na kucyku. Każde dziecko mogło doświadczyć krótkiej, ale niezwykle ekscytującej jazdy, co wywołało mnóstwo uśmiechów i radości.

Pomimo pochmurnej pogody, dzieci odbyły krótką wycieczkę po okolicy, podziwiając malownicze krajobrazy pobliskiej miejscowości. Ta część wyjazdu pozwoliła na chwilę relaksu i odpoczynku.

Na zakończenie dnia, przedszkolaki odwiedziły sklep z pamiątkami, gdzie mogły zakupić drobne upominki na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki-Bartnik” była dla przedszkolaków z Jazowska nie tylko wspaniałą zabawą, ale także cenną lekcją przyrody i ekologii. Pomimo deszczowej pogody, dzieci bawiły się znakomicie, zdobywając nowe doświadczenia i wiedzę, które na długo pozostaną w ich pamięci.

N.J.