14 września uczniowie klasy III udali się do Kina „Sokół” w Nowym Sączu na filmu pod tytułem „O psie, który jeździł koleją”.

Obraz dostarczył trzecioklasistom wielu wzruszeń. Chociaż jego twórcy inspirowali się książką Romana Pisarskiego, to ekranizacja ta znacznie odbiega od swojego pierwowzoru.  Film porusza temat walki rodziców z ciężką chorobą dziecka. Jego akcja toczy się w Polsce.

Z pomocą niespodziewanie przychodzi pies Lampo – przyjaciel rodziny, który często podróżuje pociągami. To dzięki nim staje się sławny i chętnie pokazywany w mediach społecznościowych. Za sprawą jego popularności udaje się zebrać milion złotych i uchronić dziewczynkę od śmierci.

Film, w odróżnieniu od książki, kończy się szczęśliwie, a widzowie wychodzą z kina „zalani łzami”, tak też było z trzecioklasistami.

Warto dodać, że produkcja ta powstała w Nowym Sączu. Widzowie z łatwością mogą rozpoznać charakterystyczne miejsca tego miasta. Według nas najładniej prezentuje się dworzec kolejowy.

Wyjazd do kina był realizacją nagrody w wysokości 600 zł,  jaką uczniowie zdobyli w ubiegłym roku szkolnym w konkursie „Drewniane Skarby Małopolski”.

A.M.