We wtorek, 19 IX, do biblioteki szkolnej zawitali najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami. Początek roku szkolnego to doskonała okazja, by poznać lub przypomnieć sobie zasady korzystania z biblioteki i księgozbioru.

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, przedszkolaków, wtorkowa wizyta w bibliotece była okazją, by odkryć, jakie skarby się w niej kryją. „Zerówkowicze” z uwagą słuchali wyjaśnień bibliotekarza na temat tego, jakie są zasady wypożyczania książek i korzystania z biblioteki. Dowiedzieli się również, jak powinni traktować książkę. Sami także proponowali różne rozwiązania dotyczące tego, co to znaczy „szanować książkę”. Starsi uczniowie, doskonale pamiętali, jak należy zachowywać się w bibliotece. a co najważniejsze – jak należy traktować książkę. Chętnie dzielili się swoją wiedzą z kolegami.

Uczniowie po rozmowie z opiekunem biblioteki szkolnej mieli okazję „pobuszować” między regałami. To zaowocowało tym, że wielu z nich znalazło coś do poczytania dla siebie. Uwagę najmłodszych przyciągnęły kolorowe historie sympatycznego Franklina, Marysi czy Kici Koci.

Wizyta w bibliotece to czas, by uzmysłowić dzieciom, jak ważne jest czytanie i jaką rolę odgrywa w naszym życiu książka. Mam nadzieję, Drodzy Najmłodsi Czytelnicy, że będziecie częstymi gośćmi szkolnej biblioteki i że odkryjecie w  sobie pasję czytania. Do zobaczenia w bibliotece!

Opiekun biblioteki E.M.