13 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbyły się w naszej szkole dwie uroczystości: akademia z okazji Dnia Nauczyciela oraz Ślubowanie uczniów klasy I.

Dzień Nauczyciela

Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali Członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę nie tylko nauczycielom, ale też pozostałym pracownikom szkoły. Następnie pani dyrektor mgr Krystyna Zygadło wręczyła nagrody pracownikom wyróżniającym się w pracy.

Sala gimnastyczna. Na tle dekoracji stoją członkowie Samorządu Uczniowskiego. Składają podziękowania nauczycielom. Śpiewają piosenki.

Występ uczniów z okazji Dnia Nauczyciela.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani Marzena Klag – przedstawicielka Rady Rodziców, która podziękowała wszystkim nauczycielom za zaangażowanie oraz życzyła wielu sił, wytrwałości i sukcesów w dalszej pracy.

Ślubowanie uczniów klasy I

Również tego dnia odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I.

Sala gimnastyczna. Pierwszoklasiści stoją na tle dekoracji. Pani dyrektor ołówkiem pasuje ich na uczniów. Kładzie ołówek na lewym ramieniu i wypowiada słowa "pasuję cię na ucznia".

Pani dyrektor pasuje uczniów klasy I.

Pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz taniec. Następnie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Z kolei pani dyrektor, wielkim ołówkiem,  dokonała pasowania każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły i wręczyła im legitymacje szkolne. Na zakończenie starsi i młodsi koledzy oraz rodzice obdarowali prezentami nowych uczniów i życzyli im miłego pobytu w szkole.

R.K, A.K.