Dnia 25.10.2023 roku uczniowie klas VII i VIII rozpoczęli realizację projektu KinoSzkoła.  Zanim rozpoczął się seans, odbyła się który prelekcja na temat wiedzy, nauki i badań naukowych.

Uczniowie z naszej szkoły włączali się w dyskusję i udzielali odpowiedzi na zadane pytania.  Po tej rozmowie rozpoczął się seans filmu pt. „Ufo”.  Był to film o nastoletniej buntowniczce, która po  tajemniczej śmierci swego ojca z pomocą zwariowanych  seniorów z lokalnego Stowarzyszenia UFO, wyrusza na szaloną wyprawę w poszukiwaniu ojca. Bohaterka do końca wierzy, że jej ojciec został porwany przez Ufo, tym bardziej, że właśnie przez lata badał niezidentyfikowane obiekty latające.

Uczniowie zwiedzają Miasteczko Galicyjskie.

Po skończonym seansie udaliśmy się do Miasteczka Galicyjskiego,  które jest jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów turystycznych Małopolski. Mogliśmy cofnąć się w czasie i zasmakować atmosfery prowincji galicyjskiej przełomu XIX i XX wieku. Na początku odbyła się lekcja muzealna, na której mogliśmy zobaczyć obrazy i fotografie z tamtego czasu. Pani opowiadała jak wyglądało życie, czym różniły się miasta od wsi. Następnie udaliśmy się do zwiedzania miasteczka. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądała między innymi apteka, fryzjer, poczta, straż pożarna czy sklep spożywczy w tamtym okresie.

A.O.