7 listopada uczniowie klas IV – VI udali się do kina Sokół w Nowym Sączu na film „Kosmiczny chłopiec”. W tym dniu rozpoczęli projekt KinoSzkoła.

Przed projekcją filmu odbyła się ciekawa  prelekcja. Uczestnicy rozmawiali o determinacji w dążeniu do marzeń, o byciu konsekwentnym oraz o pasji, która działa jak wewnętrzna motywacja. Po krótkim wstępie rozpoczął się seans „Kosmiczny chłopiec”.  Przedstawiał on historię jedenastoletniego chłopca o imieniu Jim, który był pasjonatem kosmosu. Jima wychowywał tylko ojciec astrofizyk, bo mama chłopaka zmarła kilka lat wcześniej.  Chłopiec przeprowadza się do nowego miasta i tam zostaje „rzucony jest na głęboką wodę”. Musi wziąć udział w konkursie naukowym i za wszelką cenę chce wygrać.

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Uczniowie zwiedzają ekspozycje.

Po zakończonym seansie filmowym pojechaliśmy zwiedzać Miasteczko Galicyjskie, które przedstawia historię galicyjskiej prowincji na przełomie XIX i XX wieku. Uczniowie zobaczyli jak żyli i mieszkali mieszkańcy w tamtych czasach. Oglądali dziewiętnastowieczne zakłady i pracownie: zegarmistrza, fotografa, krawca, dentysty, mogli zobaczyć jak wyglądała apteka, sklep kolonialny oraz remiza strażacka. Zwiedzanie zakończyliśmy zakupem symbolicznych pamiątek.

D.B, M.M, E.M