05 grudnia w naszej szkole ruszyła akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!”. Ma ona na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz mobilizowanie do spędzania przerw z książką w ręku.

Na górnym korytarzu zostały udostępnione uczniom różne książki. Zainteresowani mogą je przeglądać, czytać podczas przerw, ale także zabrać ze sobą do domu i po przeczytaniu, odłożyć na miejsce. Kącik z książkami wzbudza spore zainteresowanie wśród uczniów.

Książki na akcję szkolną przekazał, za zgodą Rodzica, uczeń klasy VII, Michał Kudrawczuk. Serdecznie dziękujemy! Także nauczyciele naszej szkoły – również bardzo dziękujemy!

Pomysłodawczynią akcji jest pani Renata Kołodziej, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, zaś organizacją akcji zajęła się opiekunka biblioteki szkolnej.

Uczniowie podczas przerwy czytają książki.

Kącik z książkami do wypożyczenia.

Drodzy Uczniowie, zapraszamy do lektury wybranych książek. Pamiętajcie, czytanie jest modne! I sprawia ogromną frajdę.

Opiekun biblioteki szkolnej, E.M.