15 stycznia uczniowie klas IV – VI po raz ostatni wzięli udział w zajęciach w ramach projektu KinoSzkoła. Tym razem młodzież naszej szkoły zobaczyła film pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Seans filmowy  poprzedziła prelekcja dotycząca czytania książek, tych napisanych bardzo dawno temu oraz współczesnych. Prowadząca wykład, nawiązując do filmu, poruszyła problemy współczesnych nastolatków z problemami młodzieży żyjącej w dawnych czasach. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w dyskusję.

Po pogadance nastąpiła prezentacja filmu.

„Moje życie jest prawdziwym cmentarzem nadziei” – mawia rudowłosa Ania. Przynamniej do czasu, gdy trafia do domu Maryli i Mateusza, starszego rodzeństwa, które chciało adoptować chłopca. Przyjazd Ani nazwali straszną pomyłką władz sierocińca. Energiczna, pomysłowa i niekiedy teatralna dziewczynka szybko zdobywa serce Mateusza, ale Maryla jest wobec niej nadal surowa. W końcu to się zmieni, Ania będzie miała prawdziwy dom pełen miłości i przyjaźni.

Wychowawcy klas IV – VI