W październiku minionego roku opiekun biblioteki szkolnej rozpoczął akcję „Poczytam Ci, Przyjacielu”, prowadzoną we współpracy z nauczycielem oddziału przedszkolnego.

Celem akcji jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Akcję prowadzili chętni uczniowie klasy VI, którzy, poświęcając swój czas, codziennie na długiej przerwie czytali wybrane bajki młodszym kolegom. Zerówkowicze z zainteresowaniem wsłuchiwali się w prezentowane historyjki.

Uczniowie zaangażowani w działania to: Artur Kiklica, Hanna Kurzawa, Krystian Lizoń, Karolina Łabuda, Szymon Majerski, Bartosz Owsianka, Dominik Słowik, Arleta Tomasiak, Izabela Tomasiak, Anna Walkowska.

Dziesięcioro uczniów klasy VI siedzi wraz z przedszkolakami w sali przedszkolnej.

Uczestnicy akcji „Poczytam Ci, Przyjacielu”.

Na zakończenie akcji, 09 kwietnia, najmłodsi wysłuchali ciekawej i pouczającej historii o Cukierkowej Wróżce, następnie narysowali do niej ilustrację. Wszyscy poważnie i z zaangażowaniem podeszli do wykonania zadania. W nagrodę każdy otrzymał książkową zakładkę, a autorzy najpiękniejszych prac: Joasia, Rita, Amelia, Kamil L. – książeczki.

Mam nadzieję, że przeprowadzona akcja zaowocuje w przyszłości, a dzieci z oddziału przedszkolnego, będąc uczniami starszych klas, będą tak chętnie pożyczać i czytać książki jak teraz.

Dziękuję bardzo uczniom klasy VI, uczestniczącym w akcji, za zaangażowanie i poświęcony czas.

Opiekun biblioteki szkolnej, E.M.