12/13 kwietnia 2024 chętni uczniowie kl. IV i V nocowali w szkole.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19. Po przywitaniu, wychowawczynie przypomniały uczniom regulamin i zasady zachowania. Następnie dzieci miały czas na wspólne gry, zabawy i rozmowy. O godzinie 20.30 przyszła pora na kolację. Zamówiona pizza smakowała wybornie. Posiłkowi towarzyszyły śmiech i wesołe rozmowy.

Kolejna część nocnego spotkania to twórcza zabawa w grupach, do których przydział wyznaczał los. Uczniowie świetnie się dogadywali, współpracowali ze sobą, a przy tym doskonale się bawili. Po zaprezentowaniu efektów pracy, przygotowane plakaty ozdobiły szkolny korytarz. Następne zabawy, m.in. „pudełko zadań” czy „jedzie pociąg” również wywołały dużo radości.

Już po północy uczniowie udali się do swoich klas. Chętni oglądali film, inni rozmawiali lub grali albo przygotowywali się do spania. Cisza nocna wśród czwartaków nastała około godziny drugiej. Piątoklasiści byli bardziej niezmordowani. Dało się ich słyszeć jeszcze około trzeciej nad ranem i już przed piątą.

Wszyscy, chociaż niektórzy z dużym trudem, wstali około godziny siódmej. Przyszła pora na pakowanie, uporządkowanie sal i dzielenie się wrażeniami. Przed ósmą do szkoły po swoje pociechy zaczęli przyjeżdżać rodzice.

Noc w szkole dobiegła końca. Dobrze, że przed uczestnikami weekend i będzie można wypocząć.

E.M., M.M.