Piesza wycieczka szlakiem turystycznym do schroniska Chata Górska „Cyrla”

Dnia 20 maja, uczniowie klasy I i II wyruszyli na pieszą wycieczkę szlakiem turystycznym do schroniska Chata Górska „Cyrla”. Trasa prowadziła przez malownicze szlaki Beskidu Sądeckiego. Wędrując, obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę. Pogoda dopisała, a słońce delikatnie oświetlało nasze kroki, dodając energii do marszu.

Uczestnicy wycieczki, czyli uczniowie klasy I i II wędrują szlakiem w kierunku Cyrli.

Wędrówka szlakiem.

Odpoczynek w schronisku

Po kilku godzinach wędrówki dotarliśmy do schroniska Chata Górska „Cyrla”. Uczniowie mieli okazję odpocząć, zjeść ciepły posiłek i zregenerować siły. Czas spędzony w schronisku był również doskonałą okazją do integracji, rozmów i śmiechu.

Zwiedzanie Ruin Zamku w Rytrze

Po regeneracji wyruszyliśmy w drogę powrotną, kierując się w stronę ruin średniowiecznego zamku w Rytrze. Ruiny te są jednym z ważniejszych zabytków regionu, a ich zwiedzanie dostarczyło nam wielu wrażeń.

Uczestnicy wycieczki, czyli uczniowie klasy I i II zwiedzają ruiny zamku w Rytrze.

Podsumowanie

Wycieczka ta była nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również do zdobycia wiedzy o lokalnej historii i przyrodzie. Takie doświadczenia są niezwykle cenne, ponieważ rozwijają ciekawość świata i uczą doceniać piękno otaczającej nas natury.

Uczestnicy wycieczki, czyli uczniowie klasy I i II odpoczywają pod jedną z wiat.

Odpoczynek i podziwianie widoków.

R. K.