Uczniowie klasy III zdobyli Dziecięcą Odznakę Turystyczną. Weryfikacji odznaki dokonał pan Stanisław Kornaś, przewodnik turystyczny, wiceprezes Tarnowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, za co bardzo dziękujemy. 

Celem odznaki jest:

  • rozwijanie turystycznych pasji wśród młodych ludzi, 
  • zachęcanie ich do aktywnego spędzania czasu,
  • promowanie wielopokoleniowej turystyki rodzinnej.

Aby otrzymać Dziecięcą Odznakę Turystyczną, uczniowie musieli odbyć cztery wycieczki w dwóch spośród siedmiu dyscyplin: pieszej nizinnej i górskiej, autokarowo-samochodowej, jeździeckiej, rowerowej, narciarskiej, kajakowej, żeglarskiej.

Wszyscy trzecioklasiści odbyli więcej niż cztery wycieczki. Śmiało można powiedzieć, że wraz z rodzicami zwiedzili Polskę wszerz i wzdłuż. 

Wspólnie z klasą odwiedzili Niedzicę, Dębno oraz Bramę w Gorce w Waksmundzie. Przemierzyli pieszo kilka szlaków turystycznych:

  • ze szkoły przez Stós i Bucnik na Przysłop,
  • niebieski szlak z Jaworek przez Durbaszkę i Palenicę do Szczawnicy,
  • niebieski szlak przez Skamieniałe Miasto.

Niektórzy, w ramach projektu “Szkoły na „6” w Gminie Łącko”, poznali też Kopalnię Soli w Bochni i w Wieliczce, Kraków oraz Inwałd.

Swoje turystyczne podboje mali turyści dokumentowali w specjalnej książeczce. Wklejali do niej bilety i zdjęcia, wykonywali rysunki, zbierali pieczątki. 

Gratulujemy im serdecznie zapału do poznawania naszej pięknej ojczyzny, wytrwałości w pokonywaniu trudności na górskich szlakach i zdobycia odznaki.

Jak zdobywaliśmy odznakę? – zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

A. M.