Wigilia – przystrojony biało stół, płoną świece, lśni najjaśniejsza z gwiazd, wokół roztacza się blask choinki. I najważniejszy moment – łamanie się opłatkiem, składanie wzajemnych życzeń. To wtedy kruszeją nasze serca i w niejednym oku lśni łza wzruszenia.

Nasza szkoła również stanowi rodzinę. Spotykamy się na co dzień, przeżywamy wspólnie radości i smutki. Cała nasza szkolna społeczność uczestniczyła we wspólnej uroczystości wigilijnej 22 grudnia 2023 r. – w ostatni dzień w szkole przed Świętami.

Na początku wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe złożyła Pani Dyrektor Janina Bochniarz. Życzenia złożyły również Mamy z Rady Rodziców.

Obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klas IV-V, przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Aleksander-Obrzut, pani Anety Gaborek i pana Mirosława Hejmeja. Jasełka wprowadziły nas w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Najważniejszym momentem każdej wigilii jest łamanie się opłatkiem. I my także, po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu opłatków przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Klimczaka oraz wspólnej modlitwie, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia podczas klasowych wigilii. Nie zabrakło oczywiście również tradycyjnych wigilijnych przysmaków, przygotowanych przez rodziców uczniów.