Konkursy wiedzy

 • Oliwia Patynowska (kl. VIII) i Nicola Bugara (kl. VII) zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Krakowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

Konkursy artystyczne

PLASTYCZNE i TECHNICZNE

 • Odnieśliśmy sukcesy w etapie gminnym Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego: w kategorii przedszkola Anna Aleksander zajęła III miejsce, natomiast w kategorii SP kl. 5-8 Zofia Mikulec zajęła II miejsce, a Magdalena Błaszczyk została wyróżniona. Prace te wzięły udział w etapie powiatowym.
 • Następnie Maria Piksa (kl. V) została wyróżniona w kategorii pająki w Gminnym Konkursie Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

MUZYCZNE

 • Kolejny artystyczny sukces, tym razem muzyczny, należy do Oskara Iwańskiego (przedszkole), który za wykonanie pastorałki pt. „Gazda” został wyróżniony w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewam Jezuskowi”. Konkurs odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łącku.

Zawody sportowe

SZACHY

 • Sukcesy sportowe w tym roku szkolnym rozpoczął Krzysztof Aleksander (kl. VII), który zajął III miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

UNIHOKEJ

 • Następnie drużyna dziewczyn w składzie: Barbara Mikulec (kl. VI), Magdalena Błaszczyk, Emilia Cedzidło, Julia Patynowska, Maria Piksa (kl. V), Martyna Błaszczyk i Rita Mrówka (kl. IV) zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju.

DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 • Ogromne sukcesy odniosły aż trzy nasze drużyny w Gminnym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego:

– w Igrzyskach Dzieci drużyna dziewcząt: Emilia Cedzidło, Julia Patynowska, Maria Piksa (kl. V) zdobyła I miejsce,

– w Igrzyskach Dzieci drużyna chłopców: Marcin Błaszczyk, Kacper Ruman, Nikodem Zagórowski (kl. VI) zdobyła II miejsce,

– w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej grupa dziewcząt: Wiktoria Iskra (kl. VII), Zofia Mikulec i Kinga Wierzycka (kl. VIII) zdobyła II miejsce.

 • Wszystkie te grupy zdobyły awans na zawody powiatowe, w których również drużyny dziewczyn odniosły ogromne sukcesy. Najpierw walczyły dziewczyny z klasy VII i VIII w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Drużyna w składzie: Wiktoria Iskra, Zofia Mikulec i Kinga Wierzycka zdobyła III miejsce.
 • Następnie walczyły dziewczyny z klasy V w Igrzyskach Dzieci. Nasze zawodniczki: Emilia Cedzidło, Julia Patynowska, Maria Piksa zajęły I miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Nowosądeckiego w Igrzyskach Dzieci w Powiatowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego. Dziewczyny awansowały do etapu rejonowego, na który z wielkimi nadziejami czekamy.

INDYWIDUALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 • Następnie przyszła pora na rozgrywki w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego, które rozpoczęliśmy rewelacyjnie.  Nasi uczniowie wspaniale wystąpili na Mistrzostwach Gminy, zarówno w Igrzyskach Dzieci, jak i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  W wyniku tego pięknego występu aż dziewięciu naszych zawodników uzyskało awans do etapu powiatowego:
– Igrzyska Dzieci – dziewczęta
1 miejsce – Maria Piksa  – awans
2 miejsce – Julia Patynowska  – awans
3 miejsce – Emilia Cedzidło – awans
– Igrzyska Dzieci – chłopcy
4 miejsce – Marcin Błaszczyk – awans
5 miejsce – Nikodem Zagórowski – awans
6 miejsce – Kacper Szabla – awans
– Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta
3 miejsce – Zofia Mikulec – awans
4 miejsce – Wiktoria Iskra –  awans
– Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy
3 miejsce – Krzysztof Aleksander – awans.
 • Odbyły się już Igrzyska Dzieci w Powiatowym Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego.  Mamy Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Powiatu! Mistrzynią Powiatu po raz trzeci z rzędu została Maria Piksa, a Wicemistrzostwo Powiatu zdobyła Emilia Cedzidło. Dziewczyny tym samym wywalczyły awans do etapu rejonowego. Ogromne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. Życzymy powodzenia również pozostałym sześciu zawodnikom, którzy dopiero wystąpią na etapie powiatowym.