KONKURSY WIEDZY

 • Oliwia Patynowska (kl. VIII) i Nicola Bugara (kl. VII) zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Krakowie. Gratulujemy!
 • Kolejny sukces w konkursie wiedzy odniosła uczennica klasy VIII Zofia Mikulec. Zosia zajęła II miejsce w etapie gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

KONKURSY ARTYSTYCZNE

 • Odnieśliśmy sukcesy w etapie gminnym Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego: w kategorii przedszkola Anna Aleksander zajęła III miejsce, natomiast w kategorii SP kl. 5-8 Zofia Mikulec zajęła II miejsce, a Magdalena Błaszczyk została wyróżniona. Prace te wzięły udział w etapie powiatowym.
 • Następnie Maria Piksa (kl. V) została wyróżniona w kategorii pająki w Gminnym Konkursie Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.
 • Sukces muzyczny należy do Oskara Iwańskiego (przedszkole), który za wykonanie pastorałki pt. „Gazda” został wyróżniony w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewam Jezuskowi”. Konkurs odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łącku.
 • Sukces plastyczny odniosła Rita Mrówka (kl. IV) w Gminnym Konkursie o Patronie Roku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Szczereżu. W bieżącym roku jest to Rodzina Ulmów. Praca Rity została wyróżniona.
 • Następnie ogromne sukcesy plastyczne odnieśli uczniowie w konkursie pn. „Zima w górach” w ramach Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego i Literackiego „W ZNAJOMOŚCI WŁASNYCH GÓR NIE DAJMY SIĘ UBIEC OBCYM… IDŹMY TAM, IDŹMY LICZNIE” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Obidzy. Edyta Hejmej (kl. III) zajęła I miejsce, a Miłosz Majewski (kl. II) zdobył II miejsce.
 • Kolejne plastyczne sukcesy odnieśli uczniowie w Międzyszkolnym Konkursie Palm i Pisanek zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. We wszystkich trzech kategoriach nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia: Edyta Hejmej (kl. III) za palmę, Rafał Rusnarczyk (kl. I) za pisankę tradycyjną oraz Aleksandra Nowak (kl. IV) za pisankę współczesną.
 • Trzy nasze siódmoklasistki wzięły udział w Regionalnym Międzyszkolnym Konkursie na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle” – „Niemiecki w roli głównej”. Nicola Bugara, Wiktoria Iskra i Natalia Jarek, za film na temat swojego hobby, zostały wyróżnione.
 • Ogromny sukces odniosła Ada Stachoń w Międzyprzedszkolnym Konkursie Eko-Moda zorganizowanym przez nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny. Ada zdobyła I miejsce w kategorii I – dzieci 3- i 4-letnie.

ZAWODY SPORTOWE

Szachy i warcaby

 • Sukcesy sportowe w tym roku szkolnym rozpoczął Krzysztof Aleksander (kl. VII), który zajął III miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
 • Ogromny sukces odniosła Wiktoria Iskra (kl. VII), zajmując I miejsce w VIII Gminnym Turnieju Warcabowym.

Unihokej

 • Następnie drużyna dziewczyn w składzie: Barbara Mikulec (kl. VI), Magdalena Błaszczyk, Emilia Cedzidło, Julia Patynowska, Maria Piksa (kl. V), Martyna Błaszczyk i Rita Mrówka (kl. IV) zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju.

Drużynowy turniej tenisa stołowego

 • Ogromne sukcesy odniosły aż trzy nasze drużyny w Gminnym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego:

– w Igrzyskach Dzieci drużyna dziewcząt: Emilia Cedzidło, Julia Patynowska, Maria Piksa (kl. V) zdobyła I miejsce,

– w Igrzyskach Dzieci drużyna chłopców: Marcin Błaszczyk, Kacper Ruman, Nikodem Zagórowski (kl. VI) zdobyła II miejsce,

– w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej grupa dziewcząt: Wiktoria Iskra (kl. VII), Zofia Mikulec i Kinga Wierzycka (kl. VIII) zdobyła II miejsce.

 • Wszystkie te grupy zdobyły awans na zawody powiatowe, w których również drużyny dziewczyn odniosły ogromne sukcesy. Najpierw walczyły dziewczyny z klasy VII i VIII w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Drużyna w składzie: Wiktoria Iskra, Zofia Mikulec i Kinga Wierzycka zdobyła III miejsce.
 • Następnie walczyły dziewczyny z klasy V w Igrzyskach Dzieci. Nasze zawodniczki: Emilia Cedzidło, Julia Patynowska, Maria Piksa zajęły I miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Nowosądeckiego w Igrzyskach Dzieci w Powiatowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego. Dziewczyny awansowały do etapu rejonowego.
 • Za nami też już Rejonowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Dziewczyny z klasy V: Maria Piksa i Emilia Cedzidło znów stanęły na podium – wywalczyły III miejsce!

Indywidualny turniej tenisa stołowego

 • Następnie przyszła pora na rozgrywki w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego, które rozpoczęliśmy rewelacyjnie.  Nasi uczniowie wspaniale wystąpili na Mistrzostwach Gminy, zarówno w Igrzyskach Dzieci, jak i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  W wyniku tego pięknego występu aż dziewięciu naszych zawodników uzyskało awans do etapu powiatowego.
– Igrzyska Dzieci – dziewczęta
1 miejsce – Maria Piksa  – awans
2 miejsce – Julia Patynowska  – awans
3 miejsce – Emilia Cedzidło – awans
– Igrzyska Dzieci – chłopcy
4 miejsce – Marcin Błaszczyk – awans
5 miejsce – Nikodem Zagórowski – awans
6 miejsce – Kacper Szabla – awans
– Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta
3 miejsce – Zofia Mikulec – awans
4 miejsce – Wiktoria Iskra –  awans
– Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy
3 miejsce – Krzysztof Aleksander – awans.
 • Ogromne sukcesy zdobyły dziewczyny w Igrzyskach Dzieci w Powiatowym Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego.  Mamy Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Powiatu! Mistrzynią Powiatu po raz trzeci z rzędu została Maria Piksa, a Wicemistrzostwo Powiatu zdobyła Emilia Cedzidło. Dziewczyny tym samym wywalczyły awans do etapu rejonowego. Ogromne gratulacje!